We fixed the system, not the girls – Girls’ Day 2025
Op donderdag 10 april stond de IJmond volop in het teken van Girls’ Day 2025 – een landelijke beweging die meisjes wil inspireren om te kiezen voor een toekomst in bèta, techniek en IT. En wat was het een mooie dag!
Samen met bedrijven als VanDerEng B.V., Facta en Vicoma, én natuurlijk de fantastische Nova Smart Girls, ontvingen we zo’n 50 meisjes van 13-14 jaar van het Bonhoeffer College, VSO het Molenduin en het Vellesan College.
De ochtend bestond uit rondleidingen en interactieve techniekworkshops bij de deelnemende Techport-bedrijven. Na de lunch vervolgde het programma zich bij het Nova College Beverwijk, waar studenten van zeven technische opleidingen de meiden meenamen in de wereld van onder andere duurzaamheid, ICT, bouwkunde en laboratoriumtechniek.
Ook Tata Steel Academy opende de deuren en ontving meer dan 100 meisjes van basisscholen en het voortgezet onderwijs – allemaal nieuwsgierig naar techniek, innovatie en hun eigen talenten.
💡 Waarom Girls’ Day?
Omdat slechts 16% van de technische professionals vrouw is. Omdat techniek nog steeds vaak als een mannenwereld wordt gezien. En vooral: omdat meisjes al op jonge leeftijd hun eigen technische vaardigheden onderschatten.
Girls’ Day maakt het verschil – door het systeem te verbeteren, niet de meisjes zelf. Zij zijn namelijk precies goed zoals ze zijn.
Bedankt aan alle deelnemende scholen, bedrijven en partners die deze dag mogelijk hebben gemaakt!
